22. oktober – mednarodni dan ozaveščanja o jecljanju

22. oktober je mednarodni dan ozaveščanja o jecljanju

Med 2. in 4. letom starosti se kot del običajnega govorno-jezikovnega razvoja pogosto pojavijo zatikanja. Vzrok za to je lahko hiter jezikovni razvoj.

Kaj storiti, ko se pojavijo zatikanja oz. jecljanje?

• Ne popravljajte ga, počakajte da pove do konca.
  • Upočasnite vaš govor.
  • Držite se dnevne rutine (npr. igranje, hranjenje, branje zgodb, spanje).
  • Tekom dneva naj bo čim manj hitenja.
  • Vključite igre, ki ne zahtevajo govora (npr. risanje, sestavljanje, pantomima).
  • Poskusite ostati čim bolj mirni.
2020-10-23T06:03:48+00:00