CEPLJENJE PROTI COVID-19, GRIPI in KME od 16.05. do 20.05.2022

Cepljenje proti COVID-19 in KME bo v  tednu od 16.05. do 20.05.2022 potekalo po naslednjem urniku:

Osebe, ki so stare od 5 do vključno 11 let se prijavijo na cepljenje pri izbranem pediatru.

Osebe, ki so stare od 12 do vključno 15 let se prijavijo na cepljenje pri izbranem pediatru.

Za osebe, ki so starejše od 16 let.

PETEK, 20.05.2022 NENAROČENO cepljenje odraslih v ZD Logatec od 07:00 do 11:00 ure

Prejeli in začeli bomo cepljenje s cepivom NOVAXOVID. Oseba prejme 2 odmerka cepiva Nuvaxovid v razmaku 3 tednov. Primerno je za osebe starejše od 18 let.

Za cepljenje s tretjim odmerkom se uporablja cepivo Pfizer. Od cepljenja z Vaxzevrio (AstraZenece) ali Janssen mora miniti vsaj 2 meseca, od cepljenja s cepivom Comirnaty (Pfizer) ali mešano shemo (1. odmerek vektorsko cepivo AstraZeneca, 2. odmerek mRNK cepivo Pfizer mora miniti vsaj 3 mesece.

Cepljenje prebolevnikov:

Cepljenje oseb, ki so dokazano prebolele covid-19, je priporočljivo opraviti 3-6 mesecev po preboleli bolezni. Cepljenje oseb, ki so dokazano zbolele za COVID-19 po cepljenju s prvim odmerkom, je priporočljivo 3 do 6 mesecev po začetku bolezni. Za osebe, ki so dokazano prebolele covid-19 in so bile polno cepljene (3 dogodki: 2x cepljenje, 1x prebolelost oz. 2 dogodka: 1x cepljenje (Janssen), 1x prebolelost; ne glede na zaporedje dogodkov), je priporočljivo cepljenje s poživitvenim odmerkom 3-6 mesecev po zadnjem dogodku.

Cepljenje izvajamo s cepivom Pfizer in Nuvaxovid.

2022-05-13T09:54:27+00:00