Evropski teden mobilnosti 16.9. do 23.9.2022

Pozdravljeni,

Bliža se Evropski teden mobilnosti in razgiban ter pester program za starejše »En korak da bom krepak«, ki se ga lahko udeležite brezplačno.

Občina Logatec v sodelovanju s Centrom za krepitev zdravja- ZD Logatec organizira delavnice z naslovom »En korak, da bom krepak«.

Program se bo začel v petek, 16. septembra 2022 ob 10. uri v sejni sobi Upravnega centra Občine Logatec s predavanjem o prehrani starostnika.

Marjana Benigar Manias, mag. dietetike vam bo predstavila pomen prehrane v tretjem življenjskem obdobju in hranila, ki so pomembna za ohranjanje zdravja, boljše počutje in kvalitetno življenje v obdobju starostnika.

Nadaljevali bomo s predavanjem o telesni dejavnosti.

David Domjanić, mag. kineziologije in Saša Peternel, dipl. fizioterapevt bosta v sklopu programa pripravila krajšo delavnico in primer tedenskega programa telesne dejavnosti primeren za zdrave starostnike. V primeru specifičnih zdravstvenih težav se bo vadbeni program prilagodil posamezniku. Izvedli bomo primer vadbe in dobili boste napotke za eno tedensko vadbo. Na koncu tedna se ponovno srečamo in pregledamo dnevnik aktivnosti in uspešnost izvedbe programa.

Naše srečanje zaključimo v petek, 23.9.2022 ob 10. uri tako, da se z avtobusom zapeljemo do Hotedršice in nadaljujemo z zanimivim pohodom in prijetnim druženjem.

10 000 korakov na dan odžene zdravnika stran. Strokovno voden pohod, pregled dnevnika gibanja in spremljanje intenzivnosti napora.

Veselimo se srečanja in aktivnega druženja.

Za vse informacije in prijave smo vam dosegljivi na elektronskem naslovu: ckz@zd-logatec.si  oz. lahko pokličete na telefonsko številko 051 253 011; 01 7508 261.

Udeležba je brezplačna.

Vljudno vabljeni😊.