OBVESTILO – LABORATORIJ NAROČANJE

Zaradi  situacije v zvezi z epidemijo koronavirusa smo prilagodili odvzem in oddajo vzorcev v Diagnostičnem laboratoriju. Za odvzem krvi oziroma oddajo vzorcev urina, ter za oddajo  vzorcev, ki jih prinesete od doma (blato, bris na podančice,…) se morate naročiti. Termin za odvzem ali oddajo vzorcev dobite v ambulanti  izbranega zdravnika ali pa se naročite sami preko spletnega naročanja E-NAROČANJE

V laboratoriju bomo sprejeli le na odvzem oziroma oddajo vzorca naročene paciente. Paciente, ki ne bodo naročeni, bomo zavrnili. Prav tako bomo zavrnili paciente z znaki respiratorne okužbe.

Vljudno vas prosimo, da se točno držite terminov. Prosimo vas, da v čakalnico pridete 10 minut pred terminom odvzema in ne prej. Držite se predpisane varnostne razdalje do drugih čakajočih pacientov. Obvezna je uporaba zaščitne maske. Pred vstopom v laboratorij si razkužite roke.

V laboratoriju poteka odvzem na dveh mestih (odvzem 1 in odvzem 2). Vstopate na odvzemno mesto, kamor vas pokliče laboratorijsko osebje.

Odvzem na TEŠČE (biokemične preiskave – sladkor, holesterol ipd.) se izvaja do 11.00 ure

Prosimo vas, da poleg teh navodil upoštevate tudi ostala dosedanja navodila v zvezi z odvzemom in oddajo vzorcev, ki so objavljena na spletni strani  ZD Logatec (https://zd-logatec.si/osnovno-zdravstvo/laboratorij/) in na oglasni deski pred Diagnostičnim laboratorijem.

2020-05-20T10:52:23+00:00