Obvestilo za paciente – 28.01.2022

Spoštovani,

Telefonski klici v vse ambulante in službo nujne medicinske pomoči postajajo neobvladljivi, klici pa se nanašajo predvsem na karantene, izolacije in naročanje na odvzem brisa ob pozitivnem HAGT. Zato vas vljudno vabimo, da poiščete aktualne podatke in navodila na uradnih spletnih straneh NIJZ in Ministrstva za zdravje – preden se obrnete na zdravstveni dom.

Do splošnih in otroških ambulant lahko dostopate tudi preko Gospodarja zdravja, odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času oziroma v roku 3 delovnih dni.

Izvidi PCR testov so lahko zaradi zasedenosti laboratorija tudi zamaknjeni in jih zato prejmete šele naslednji dan.

Ob pozitivnem HAGT ni potrebno klicati izbranega zdravnika. V primeru, da imate izbranega osebnega zdravnika v ZD Logatec ali ste občan Logatca se lahko takoj naročite na PCR test na telefonsko številko 051 660 874 od ponedeljka do petka od 7:00 do 19:00 ure, v soboto od 7:00 do 13:00 ure in v nedeljo od 7:00 do 8:00 ure.

Lep pozdrav .

Urška Tomič, mag. zdrav. nege, v.d. direktorica

Lucija Jagodic Klipšteter, dr. med., v.d. strokovne vodje,

Tina Sabadin, mag. zdrav. nege, pomočnica direktorice za zdravstveno nego