Peticija proti ukinitvi NMP

Slovenija trenutno zagotavlja neprekinjeno zdravstveno varstvo vsem prebivalcem. Zunaj bolnišnično NMP izvajajo mobilne enote z reševalnimi vozili na terenu in v ambulantah NMP.

Iz medijev smo izvedli za reorganizacijo NMP-ja, s katero se ne strinjamo.

Ministrstvo bi po obstoječem predlogu ukinilo delovno mesto nočnega dežurnega zdravnika v ZD Logatec. Dežurna ambulanta bi bila po 20.00 uri zaprta in 15.000 prebivalcev občine Logatec bi po novem v nujnem primeru ostalo pred zaprtimi vrati. Še posebej bi bili pri tem oškodovani prebivalci bolj oddaljenih krajev občine Logatec.

Z ukinitvijo NMP bi se občutno podaljšali odzivni časi, s tem pa bi se poslabšalo tudi preživetje poškodovancev in nenadno obolelih v vseh starostnih skupinah prebivalcev.

Zdravstveni Logatec podpira civilno iniciativo za ohranitev NMP in v ta namen za vse občane, ki nimajo FB profila, elektronske pošte ali dostopa do spleta, zbira podpise tudi v pisni obliki na info točki v Zdravstvenem domu. Svojo podporo pa lahko oddate tudi na spodnji povezavi.

2022-12-23T11:52:41+00:00