Cepljenje proti HPV

Od jeseni 2009 je v okviru nacionalnega programa cepljenja pri deklicah vključeno tudi cepljenje proti štirim tipom humanih papiloma virusov (HPV 6, 11, 16 in 18). Ti so močno povezani z nastankom raka na materničnem vratu pri ženskah (80%) in raka ter bradavic zunanjega spolovila in zadnjika pri obeh spolih. Cepljenje poteka v šestem razredu osnovne šole, priključeno rednim sistematičnim pregledom, je prostovoljno in brezplačno. Priporočamo tudi cepljenje starejših deklic in žensk pa tudi fantov starejših od 11 let. To cepljenje je v celoti plačljivo. Cepivo proti HPV nudi toliko večjo zaščito kolikor mlajše so osebe v času cepljenja.

Za samoplačniško cepljenje se lahko zainteresirani prijavijo na telefonsko številko 01/7508 232 v ordinacijskem času šolskega dispanzerja. Cepljenje se izvaja v treh (3) odmerkih v obdobju šest mesecev. Cena enega odmerka je 116,00 €.

2019-02-04T09:00:21+00:00